Gevormd, ’t werd tijd!

Na meer dan een jaar wachten was het dan eindelijk zo ver. Op 28 juni werden in Gruitrode, Neerglabbeek, Meeuwen en Ellikom jongeren gevormd. Eindelijk liet corona vormsel toe. Het was geen aangename tijd. Eerst een plotselinge afgelasting, dan weer zicht op een nieuwe vormseldatum en dan weer een lange wachttijd, tot het dan eindelijk kon. Voor vele jongeren en ouders was de wachttijd te lang. Werd het feest al lang geleden gevierd en was de zalving niet meer nodig. Hopelijk kiezen ze in hun leven toch voor de weg die Jezus hen aanreikt, een weg van inzet en liefde voor de armen, de minsten en de kleinsten. Wij en heel de wereld rekenen op hen. We kunnen hen niet missen als bouwers van het aards paradijs, hier en nu op aarde.

En voor hen die ‘Ja’ zeiden op de uitnodiging om nu gevormd te worden was het feest in de kerk. Deken Jaak Janssen en priester Bart Benats, verantwoordelijke voor jongerenpastoraal in het bisdom Hasselt waren de vormheren. Alle catechisten waren present, opgelucht dat het nu weer kon en straks ook weer in september.

Op bijgaande foto’s krijg je enkele indrukken van de vieringen.